Problémy, které se týkají podvodů s využitím nástrojů umělé inteligence, by měli řešit především politici ve spolupráci s vývojáři inteligentních technologií. Hovoří se například o tom, že obsah, který vytvoří umělá inteligence, by měl být označován, aby byl rozpoznatelný. Od nás lidí je tedy na místě být opatrní a zdravě podezřívaví. I k tomu, co vypadá dokonale opravdově. Důležité však je, aby se do bezpečnosti umělé inteligence dostatečně investovalo.

okud budeme žít v době, kde se stroje nebo programy dokážou rozhodovat úspěšněji a přesněji než lidé (například při rozpoznávání rentgenových snímků), neměli bychom se dostat do situace, kdy strojům bezmezně věříme a nevíme proč. Pokud vytváříme inteligentní systémy, které mohou do značné míry ovlivňovat naše životy, musíme porozumět těmto systémům. A vyvíjet je tak, abychom je měli pod kontrolou. 


Svůj postřeh k bezpečnosti a vývoji umělé inteligence přidává také Jan Romportl, expert, který se o bezpečnostní rozměr dlouhodobě zajímá.
V tuto chvíli jste přeborníci na oblast umělé inteligence! Už jste toho nastudovali opravdu hodně. Vyzkoušejte ověřit své znalosti v závěrečném kvízu.