Nápověda

Vítejte v nápovědě pro Elbot!

Elbot je vzdělávací e-learningová platforma, ve které pro vás připravujeme kurzy, které můžete studovat kdykoliv a odkudkoliv. Platforma je otevřená pro každého a kurzy jsou zdarma. Doporučujeme vám zhlédnout video, které si můžete spustit hned pod tímto textem. Video vám představí základní způsob používání platformy pro neregistrované uživatele.Důležité grafické prvky a tlačítka

Na platformě Elbot se setkáte s různými ikonkami a tlačítky, které usnadňují její správné používání. Pozorně si prohlédněte tyto prvky:

 Ouško 

Modré "ouško", které můžete nalézt jak na levé i pravé straně. Při studování kurzu vám modré ouško na levé straně umožňuje zobrazit nebo skrýt obsah celého kurzu, tedy jednotlivé kapitoly a jejich části.


tlacitko spustit kurz
Tlačítko SPUSTIT KURZ naleznete na úvodní stránce každého kurzu. Jakmile si přečtete úvodní informace, popř. video, tlačítkem začnete kurz studovat.

navigace
Tato tlačítka se zobrazují na konci každé stránky v kurzu a slouží k jeho procházení. Směrovými šipkami se v kurzu posouváte vpřed nebo zpátky, domeček vás vždy vrátí na úvodní stránku kurzu.

titulni stranka
Tlačítko TITULNÍ STRÁNKA najdete vždy na horní liště každé stránky v ELBOTU. Stisknutím tlačítka se vždy vrátíte na hlavní rozcestník, kde si můžete vybírat kurzy.


1) Přístup na ELBOT bez registrace


Pokud u nás nemáte vytvořen uživatelský účet a stránku si prohlížíte jako nepřihlášený uživatel, vše důležité najdete již na titulní stránce. Titulní stránku můžete rozkliknout tlačítkem na horní liště. Stránka zobrazuje tématické kategorie kurzů a jejich celkový výpis. Kurzy jsou otevřené a jejich obsah si můžete zcela volně procházet.


2) Přístup na ELBOT pro registrované uživatele

Registrace a přihlášení vám přináší řadu výhod. V první řadě vám na horní liště přibyde kolonka moje kurzy. V této kategorii se zobrazí kurzy, do kterých se sami zapíšete. Zápis do kurzu vám umožní sledovat, jakou část kurzu jste již splnili a sami si tak utváříte vlastní knihovnu. Jak takový zápis vypadá můžete zjistit ve videotutoriálu, který je vložen níže na této stránce.