Všechny kurzy

Stará škola - Výstava mapující dějiny domu Na Bělidle 34


Zajímá vás, kde sídlí Centrum Elpida? Jeden školní rok jsme věnovali prozkoumání a reinterpretaci historie první smíchovské budovy Na Bělidle 252/34, kde od roku 2021 sídlíme. Dům, postavený již v roce 1857, byl od svého založení až do roku 1964 školní budovou. Tato výstava nahlíží téma pohledem historika. Ponoříme se do historických souvislostí založení nejstarší smíchovské školy, vývoje metod vzdělávání a představení významných ředitelů a postav tehdejšího školství. Chybět nebude ani představení proměn budovy Na Bělidle 34 od jejího založení až do současnosti. To vše podpořené výsledky nejnovějšího archivního bádání.

Beseda Jindřicha Šídla se Světlanou Witowskou


Jak to chodí v redakci, jak se novinářka Světlana Witowská připravuje na své přenosy a proč ji novinář a redaktor Jindřich Šídlo oslovuje "paní prezidentko"? Na všechno jsme v rámci besedy v Přístavu 7 dostali odpověď.

Seznamování s tím, jak to chodí v redakcích nebo jak vznikají zprávy hraje důležitou roli na cestě ke kritickému myšlení a schopnosti rozlišit pravdivou informaci od fake news.
  • Učitel: Superuser Superuser

Umělá inteligence - Příležitost nebo hrozba v navigaci informačním chaosem?

Debata o roli umělé inteligence v současném světě, který se potýká s informačním přehlcením. Prozkoumejme společně s námi příležitosti a pasti tohoto trendu a diskutujme nejen o možném zneužití umělé inteligence pro šíření falešných informací, ale také o jejích přínosech pro zvýšení mediální gramotnosti a rozpoznávání skutečných informací od falešných.   Hosty debaty: Lukáš Benzl, ředitel České asociace umělé inteligence a filosof Tomáš Hříbek. Moderoval Ondřej Šebestík z Českého rozhlasu. Záznam z živé debaty ze 4. Barcampu, který se konal ve čtvrtek a v pátek 19.-20. října 2023 v Centru Elpida, Na Bělidle 34, Praha 5 - Anděl. Připravili & …
  • Učitel: Superuser Superuser